HAYDİ ŞİFO! BU UTANCI TEMİZLE!
Hep demiştim. Bu sezon benim için yok hükmündedir diye. Hala da fikrim değişmedi ama buna rağmen şikeci takımların aklanarak ligde kalıp tertemiz takımların ligden düşecek olmasını kabul edemiyorum. Bu ayrı bir yazı konusu ama artık gerçekler ortaya dökülmeli.

Duyduklarımızı, bildiklerimizi yazmayarak aslında büyük hata yaptık. Son haftaya kadar bu takımı küme düşüremediler. Evet yanlış okumadınız. Herkes bir şeyler söylüyor. Ağzı olan konuşuyor. Bu ağız ishali de kötü bir şey. Ama işin mutfağına kimse bakmıyor.


Bu silik, iğreti, kötünün ötesinde futbolun izahı nedir desek akla ilk gelen şey Necati’ nin transferi olacak. Şimdi Necati önemli bir oyuncu kabul ediyorum. Soyunma odasında oynanan futbolun rezilliği yüzünden arkadaşlarıyla kavga ettiğini de biliyoruz. Yani aslında saha içindeki teknik direktörlerden biriydi. Bu sezon katkı koydu mu derseniz kocaman bir HAYIR derim. Çünkü bir golcüyü besleyecek Tita 2. yarıda kendine geldi. Tita ve Necati’ yi çıkarıca zaten futbol katili bir takım elde kalıyor. Necati’ nin gidişindeki en büyük eksik saha içi patronun olmaması oldu. Yani Necati kalsa en azından böyle son maça kalmazdık ama boyumuzda uzamazdı. Önemli bir gerçek de şu Necati’ yi kulüp satmadı. Necati ısrarla gitmek istedi. Sezon sonu bedavaya gideceğini biliyordu ama sezon sonu transferden vazgeçilebilinirdi bunu göze alamadı. Hem kulüp kazandı hem de kendisi.


İkinci dile getirilen olay ise golcünün olmaması. Bunda 3 sezondur nokta transferlerine güvendiğimiz Şifo’ nun 0 isabetle sezonu kapamasıydı. Bir transfer bile tutmadı. Genç Emrah’ ı ayrı tutalım. O kurtarıcı değil sadece yatırımdı. Golcü denilen isimleri yazmaya bile değer görmüyorum o kadar parmaklarımı yoramam. Çünkü onlar baştan yorgundular. Düşünün takımın en golcüsü kendi kariyer rekoruna yaklaşan 2. yarı topçusu Tita oldu.


Ligin en tecrübeli takımını kurduk derken bize herkes “emekliler takımı oldunuz ve siz küme düşersiniz” diyordu. Biz de hadi canım, elbet 2 kaliteli golcü ile ilk 8’ de oluruz diyorduk. Demek ki sadece ekmeğimizi yiyormuşuz.


Biz nerde hata yaptık. Aç oyuncuları almamakla. Necati açtı. 2 sezon bu açlığı için mücadele etti ve savaşını kazandı. Ama başka aç var mıydı?


İddialara göre birilerinin Şifo’ yu darbe ile devirerek yerine kafasındaki birini getirme gibi planlarının olduğunu, bunun için çalışan bir gizli oluşumun varlığını söylüyorlar desem ne derdiniz? (Olayların siyasetle akalası yoktur. Sadece benzetme yapılmıştır) Ben inanmak istemezdim ama inananlar var. Bu rezil futbolun nedeni Şifo’ nun ağız ishali olanların yardımıyla gitmesini sağlamak. Yani Şifo öyle bir ekip kurmuş ama kendini yakmış. Farkında ama çok geç kalmış. Eğer doğruysa bu yüzden takım küme düşecek ve basit hoca gönderme hareketiyle Antalya’ nın geleceği ve onuruyla oynanacaktı. Bu kirli oyuna herhalde Allah izin vermedi. Yoksa Sivas sayesinde ligde kalmazdık. Bu bir kanıtlanmamış bir iddiadır belki aklanır diye not düşeyim dedim. Buna karşı bir yalanlama olacak ise de bu köşede mutlaka yayınlanacaktır.


İşin özü Musa Nizam, Emrah, İbrahim Dağaşan, Sammy, Tita ve belki Radaljic dışında kim varsa gitmeli. Yerine ucuz değil. Varsın pahalı olsun ama aç oyuncular bulmalı. Tita’ ya saha içi liderliği verilmeli. Yapamaz ise ona göre bir oyuncu alınmalı. Geçen sezonun transfer komitesi acilen azledilmeli. Yerine doğru isimleri doğru ekonomiyle getirecekler geçmeli. Yani bu takıma Şifo yerinde kalmak kaydıyla bir karşı darbe yapılmalı. Şifo’ ya da artık kendini kanıtlamalısın yoksa bu son sezonun olur denilmeli. Bir tabir var “mutlu edemeyeceksen meşgul etme” diye. İşte buna cuk diye oturuyor. Stat yok, uzakta diye bahanelerin yarısına katılıyorum ama stat burunların dibinde olsa da taraftarı getirecek kim var? Yıldızsız filme kaç kişi gider. Ama getirin bakalım bir Türk filmine Brad Pitt’ i bakın sinemalar dolup taşmaz mı?


Üniversite stadı olacak inşallah. Buna rağmen sadece sportif başarı değil bu şehre heyecan yaratacak bir takım dolduracaktır o stadı. Geçmiş sezonlarda övündüğümüz savaşçı ve yıldızlı bir Antalyaspor oluşturulmazsa artık Antalyaspor’ u kafaca küme düşürmüşüz demektir. Biz figüran olmayı değil önce yardımcı sonra da baş rol istiyoruz.


Bunun için önce adam gibi bir film seti kurulsun. (anlamayanlar için Antalya’ ya yakışan bir stat) Sonra da müthiş bir kadro oluşturulsun. Ve hedef Altın Portakal (Türkiye şampiyonlukları) değil sonuna kadar Oscar (Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu) olsun. Büyük düşünemeyenler küçük kalmaya mahkum olsun. Nokta.

http://www.5e5.org/haber/ sitesinden 6 Nisan 2020 Pazartesi tarihinde yazdırılmıştır.