ANTALYASPOR DEMEK...
Bu sezon açıkçası günlük hesaplarla hiç uğraşmadım. Sadece kendimi mecbur hisseder gibi heyecan alamama rağmen Antalyaspor’ umuzu takip ettim o kadar.

O yüzden yeri geldi tüketici haklarıyla ilgili yazı yazdım. Yeri geldi başıma gelen vahim olayları aktardım. Yoksa bu köşeyi bana verenler kafana göre takıl demedi. Sporun köşesiydi ama yazacak bir şey bulamadım. Bunu da çok kereler tekrarladım.


Yine de Mardan’ a veda etmek için ve ne komiktir ki Antalyaspor’ un kümede kaldığını son 2 haftada görmek için lütfen maça gidiniz. Uzaktı muzaktı demeyin. Bedavaya getirip götürenler var. Hoş 2 yılda ancak akıllar başa geldi o başka mesele. Zaten daha gelmemiş akıllar var onu da anlatacağım. Ama Bursa maçıysa bir tane zevksiz geçen Bursa maçı gösterin bana o zaman bu maça gitmeyin derim.


Şimdi gelelim asıl konuya. Yukarıdaki başlığa bakıp noktalı kısımları siz doldurun. Dolduramadığınız varsa aşağıda siz okuyacaksınız. Çok kereler yazdım ama artık ellerim tutmazsa ricayla olmadı parasıyla başkalarına yazdıracağım. Yani yazmaktan vazgeçmeyeceğim. Çünkü bu bizim geleceğimizle alakalı.


Şimdi herhangi birine sorun Antalyaspor ne demek diye. Antalyalıysa memletimin takımı der. Ama gönlü başkasındadır çoğu kişiye göre. Bu bir gerçek. Antalyalı hissetmeyen de tuttuğu takıma göre çok canımızı yaktı der ya da başka bir takılma cümlesi kurar. Ama kimse bilmez ki Antalyaspor bu şehir hatta bu ülke için altın değerinde olduğunu.


Şimdi ben yine tekrarlıyorum. Bugün Barcelona kentine gitmeye kalkın bir de Dubrovnik ya da Prag, Budapeşte gibi kentlere. Üşenmeyin gazete ilanlarına bakın ya da internetten tur şirketlerine bakın. Barcelona hemen el yakmaya başlayacak ve kendimizi Dubrovnik ile avutacağız niye. Çünkü ucuzu Hırvat kenti.


Şimdi ben gitmedim ama Barcelona denince akla gelen ilk şeyi söyleyin. Tabiki futbol takımı. Şimdi Durbrovnik tarih var deniz var hatta daha güzeli var. Barcelona’ da da aynısı var. Uzaklık derseniz kusura bakmayın arada 250 € oynamaz. Demek ki Barcelona’ nın marka değerini bizim elimizle ittiğimiz Antalyaspor gibi ellerindeki klüp kazandırıyor. Buna hayır diyecek turizmci varsa yazsın bana seve seve özür dilerim sözümü geri alırım.


Bir futbol takımı burada ne görevi görüyor. Vizyon. Hollywood bile Barcelona Barcelona diye film çektirdi. İzledim filmi eğer zerre kadar heyecan verecek güzellik gösterdiyse bir daha sinema da izlemeyeyim. Ama o film Oscar kazandı. Alın size bir marka değer faktörü.


Şimdi kendimize hangi aynadan bakıyoruz bilmiyorum ama İspanya bizden daha iyi bir ülkeyse, İspanyol benden daha iyi diyenler varsa önce bir gerçekle yüzleşelim. Bir İspanya kendi vizyonunu yaratıp bizi dahi etkiliyorsa artık uykumuzdan uyanma vakti gelmiştir.


Hiç kendimizi küçümsemeyelim. Daha iyi iş, daha iyi bir yaşam için vizyonumuzu yaratalım. Bunu da hep beraber yapabiliriz. Bunun ilk adımı kentimizin reklamını en iyi yapacak Antalyaspor’ a sarılarak olmalıdır. Bir takım tutmanın ötesinde olmalı. Bu bir felsefe olmalıdır. Avrupalı Antalyaspor demek daha çok reklam demek. Daha çok reklam daha çok turist demek. Daha çok turistle beraber artık 3 kuruşa satılmayacak tatiller demektir. Böylece gelirler artarsa kalite de artacak. Kalite artarsa cebimize girecek paralar da artacak. Sanırım daha çok paraya hayır diyen olmaz.


O yüzden.


Antalyaspor demek iş demektir.


Antalyaspor demek aş demektir.


Antalyaspor demek aşk demektir.


Antalyaspor demek geleceğimiz demektir.


Not 1: Uzun bir süredir güncelleyemediğimiz www.antalyaspor.web.tr sitemize geri dönüyoruz. 4 Nisan’ dan itibaren sizleri de aramızda görmek isteriz.


Not 2: Gelecek hafta içi Büyükşehir Belediye başkanı Mustafa Akaydın Beyi ziyaret edeceğiz. Sorularınız varsa tansu@antalyaspor.web.tr adresine beklerim. İsim bildirerek soracağıma emin olabilirsiniz. Cevaplarını da haber olarak size ileteceğiz.

http://www.5e5.org/haber/ sitesinden 6 Nisan 2020 Pazartesi tarihinde yazdırılmıştır.