TİTA PAŞA BÖYLE İSTEDİ
Şimdi maç öncesine bir bakalım. Rakip Kasımpaşa. Teknik Direktörü Türkiye’ nin ve Antalya’ nın iyi tanıdığı Yılmaz Vural, bir maç cezalı. Maçı tribünden izleyecek.

Tribünden Antalya’ da 3 kere, Kocaeli’ nde 5-6 kere izledi. İlginç bir istatistik vereyim onunla ilgili tribündeki maçlarında 3 puanı bir arada göremedi. Yani bir seyirciden farkı yok aksine takımı maça 1-0 yenik başlıyor.


En önemli oyuncularından Şahin, Keller ve kaleci Murat yok. Oldu mu 2-0.


Antalyaspor’ a bakalım. Beşiktaş maçında hakemin de şahit olduğu forvet katliamından ötürü Necati ve Serge yok. Oldu mu 2-2.


Neden 2 gol birden verdim çünkü bu tür takımlara karşı 2 gollük avantajı Necati tek başına sağlıyor. Sergesiz de olabiliriz. Ama Necatisiz olmuyor. Olsa da eksik bir şeyler oluyor.


Yani maça takımlar eşit şartlarda başladı. Nitekim amatörce bir defans organizasyonu ve kalecilikle golü kalemizde o kadar kolay gördük ki tribündeki yasaklı amca gülücükler saçıyordu.


Fakat ilk yarı boyunca kimse ortaya çıkıp ben sizi rahatlatırım demedi. Aksine Tita’ yı gözlerimiz aradı. Kayıptı gole kadar. Ortada bir mücadele var ama Türk futbolunun nereye gittiğinin ispatıydı. Neyse ki herkesi rahatlatan gol kaleci Ertaç’ ın tecrübesizliği sayesinde geldi. Ama goldeki Tita’ nın hakkını yemeyelim


İkinci yarıda ilk 10 dakikada baskı yediysek de toparlanmasını ve sazı elimize geçirmesini bildik. Uğur ile Kerem kendilerine gelince galibiyet golü de geldi. Sonra da assolist çıktı yeniden sahaya Tita hem galibiyeti perçinledi hem de oyunu tek başına yönlendirdi. Forvetsiz bir takıma can oldu. Antalyaspor ordusunun paşası oldu.


3–1 lik skor tabelası kimseyi yanıltmasın. Hala istediğimiz gibi oynayamıyoruz. İlk yarıda deplasman takımı gibiydik. Hele ki ligin dibinde olması tesadüf olmayan Kasımpaşa karşısında. Bunu kabul etmek istemiyoruz. Ne yaparsak yapalım futbolun güzelliklerini yaşatalım. Geçen haftada yazdım ilk yarıdaki takımı istemiyorum.


Veysel ile ilgili düşüncelerimi Antalyaspor’ a yönelik internet sitemizi takip edenler bilir. Burada tekrarlamak istemiyorum. Ama hiçbir şey değişmedi. Dün forvetsizliğimize forvetsizlik ekledik diyebilirim. Golcü denen adam gol için bir şeyler yapar. Bazılarına göre yapmış olabilir ama bana göre yapmadı aksine takım büyük bir bölümde 10 kişi bile oynadı diyebilirim.


Sonuçta verilecek olan Milli araya 11 puanla 8. sırada girdik. Bu da son zamanların en iyi sezon başlangıcı diyebiliriz. Fakat bunun oynadığımız futbol ile ilgisi yok. Bu gelecek haftaki yazıma konu olacak Türk futbolundaki düşüş ile alakalı. Çünkü lige iyi başlamasak da (Bursa dışında) kimse iyi başlayamadı sanırım. Fakat bunun iyi başlayıp başlamamakla değil hedefimizin ne olduğunu ileride göreceğiz.

Hedefimiz derken bir bakalım. Lige son çıkışımızda hedef sadece ligde kalmaktı. Geçen sezon da aynısıydı biraz çıtayı yükselterek ligi ilk 10 da bitirelim dedik. Bunlar gerçekçi hedef olsa da yine en düşük hedefimiz Avrupa kupaları olarak çıtayı oldukça yükseltmeliyiz. İstersek neden olmasın.


Bu iş kim ne derse desin yürek işidir. Geçen sezonki Bursaspor’ un bizden fazlası sadece hedefleriydi. Onlar hedeflerine ulaşabiliyorsa 1 milyonluk dünya şehri neden ulaşamasın.


Aslında nedeni başka bir yazı konusu. Ben o neden için biraz ipucu vereyim. Mardan Antalyaspor Stadında bu hafta kaç kişi vardı? Kaç kişi Trabzonspor – Beşiktaş maçı yerine Antalyaspor maçını TV’ den seyretti.


Anlayacağınız hedef yüksek olmalı derken sadece kulüp başkanına, yöneticilerine, teknik direktör ve ekibine ya da futbolculara demiyorum. Bu satırları okuyan size ve buranın ekmeğinden suyundan faydalanan, yüreği Antalya için atan herkese sesleniyorum.
İstersek yaparız…


Not: Yazarınız Antalyalı olduğu için Antalyaspor’ u tarafsız 3. şahıs diliyle anlatamamaktadır. Bu taraflılığından dolayı kendisi sizlerden bu konuda gurur duyduğunu bilmenizi istemektedir.

http://www.5e5.org/haber/ sitesinden 6 Nisan 2020 Pazartesi tarihinde yazdırılmıştır.