Testiyi Kırmadan...
Evet sitemizin yeni hali için bir hayli çaba harcıyoruz. Gelen istekler üzerine HTML tabanlı sitemizi programsal tabanlı hale getiriyoruz. Bu nedenden dolayıdır da bir süredir sizlere hizmet veremiyoruz. Ama bunu getireceğimiz yeniliklerle artık telafi edeceğiz.

Bu açıklamadan sonra bu Pazar günü oynadığımız Kasımpaşa maçına bakıp söyleyeceklerimizi zaman geçmeden sizlere aktarmak istiyorum. Çünkü testi kırıldıktan sonra ne yapsanız nafile.

Öncelikle rakibi konuşmakta fayda görüyorum. Kasımpaşa play-off' lardan Süper Lige gelmesine rağmen kendisini hala Bank Asya liginde görüyor. Süper ligde oynadığını unutmuş bir durumda. Böyle bir takım kadrosu zaten ancak Bank Asya' ya yakışır. Ligin 2 haftasında puansız takımlardan biriydi. Sahasında vasat B.Belediyespor' a 3-1 yenilmesi çok normalmiş. Ligin başıdır olur böyle diye kimse kimseyi kandırmasın. Kimlerle oynamış Bursaspor ve Belediye ile. 5 gol yemiş 2 atmış. Dünkü maçtaki takıma ortalama bir Süper Lig takımı 5 atamazsa bıraksın futbol alanındaki faaliyetlerini.

Bir tane tehlikeli atakları yoktu. 5 e 2 yakaladıkları pozisyonlarda bile beceriksizdiler. Yani bu takım hep böyle oynarsa 0 puanla ligden düşer. Tamam ilerde toparlanırlar diye iyimser olursak ligden düşmeyi haftalar önce garantilenir. Yazık değil mi böyle bir oyun kalitesiyle Süper Ligde mücadele etmek. Süper Ligin kalitesini düşüren böyle takımlar oldukça kimse süper müper olamaz. Kaledeki adamın (Tolga) ya şansı ya da refleksleri olmasa bu takım çok kötü Antalyaspor' dan en az 4 fark yerdi.

Şimdi gelelim bize. 2 haftadır ortasaha ve forvet eksikliğinden 0 çektik. Lig başlıyor o kadar transfer yapılıyor ama hala bir orta saha bir forvet deyimini söylemeyen yok. Hocası diyor yönetimi diyor yazarı çizeri diyor taraftarı diyor. Diyor oğlu diyor. Ama demekten başka bir şey yapılmıyor. Çünkü burası Türkiye' nin en zengin illerinden biri değil. Terörle mücadele etmiş hemşerileri göçe zorlanmış, dağlarında bomba yağan bir kent.

Utanmamak elde değil. Forma reklamı olmayan bir takım sahaya çıkıyor. Burası sayesinde ekmek yiyen patron kesimi uçaklarla İstanbul takımlarının maçlarını izlemeye stattaki özel localarına gidiyor.

Doğru o takımlar sayesinde varlar. O takımlar olmasa ekmeği kim sağlayacak? Yazıklar olsun. Bir forma reklamı sezon boyu en az 2 milyon lira. Bu para ile bu 2 transfer yapılır mı? Bal gibi yapılır. 6500 biletten 2000 satılmış. Bu 2000 bilet de zarla zorla satılıyor. İsteyerek alanlar sayıyla.

Bunların realitesinde Şifo ve ekibi ne yapacak?

Eldeki malzemeye göre yemeği hazırlamaya çalışacak. Ama tabi ki o da bulamaç yapmasa tam olacak.

Şifo Mehmet denen adam kişilik olarak adam gibi adam. Kimse arkasından laf bile söyleyemez. Ben de bu köşeden söyletmem. Geldi bu takımı ligde bıraktırdı. Elinden geldiğince de bu sezonun takımını kurdu. Ama her şeyiyle mükemmel değil ne yazık ki.

Bir forvet transferi yaptı. Herkes ayağa kalktı. Küme düşmüş takımın forveti Veysel diye son kullanma süresini doldurmuş bir arkadaşımız geldi. Eski Beşiktaşlı. Denizlispor' dayken fantezi futbol oyunlarından ilki yayınlanıyordu. Bir takım kurdum forvetine de Denizlisporlu Veysel' i koydum. Sayesinde iyi puanlar kazandım. Ama Veysel artık o Veysel değil. Jübile yapsın diye tribünlerin dua ettiği bir Veysel. Geçen sene Mustafa Özkan neyse kendisi o. Yani Şifo gidenlerin yerine transfer yaptı denirken gerçekten haklılarmış. Bir Mustafa Özkan faciası yerine kim getirildi.

Dünkü maçta gol attı diye kimse konuşmasın. O golü o atmadı. Golün atılmasına müdahale edecek bir defans yoktu ki rakibin. Veysel değil mezardaki dedem dahi o golü atardı. Serge de haftalar boyunca gol atamadı ama kimse sen kimsin be birader demedi. Çünkü o rakip savunmayı dağıtmakla meşguldü. En kötü bu işi yapıyordu. Ama Veysel efendi 3 maçtır top eziyor, pas kaybı yapıyor, takımı 10 kişiyle oynatıyor ve Şifo kalitesindeki bir teknik adam da buna seyirci kalıyor. Sonra ne oluyor rakibi rahatsız eden Balili dışarı orta saha içeri.

Şifo şanslı bir hoca gerçekten. Kaç maçta inanılmaz değişiklikler yapıyor ve ne hikmetse şansı yaver gidiyor. Değiştirdiği oyuncularla değil değiştiremedikleriyle maç kazandırıyor.

Dünkü maça biraz daha bakarsak Şenol kızağa çekilmiş. Batak defansa dahil olmuş. Orta sahaya yavaş ama etkili 4 günlük transfer Jedinak eklenmiş. Banko Ertuğrul ve Sedat yedekte başlamışken eh normal dedik. Nitekim orta saha daha bir top yapar diye beklerken Jedinak sayesinde bir şey denendi ama adamın topları boşa gitti. Çünkü topları ya Veysel' de ya da Balili' de eridi. Kerim Zengin gibi oyun zenginliği olan bu oyuncu ne zaman sağ açığa çıksa kestiği müthiş toplara doğru hamle yapacak kimse yok.

Pas var alabilecek yok. Orta var dokunacak yok. Fatih' in maç boyunca tek doğrusu goldeki ortasıydı. Geçen sezonki Fatih hala tatildeydi. Jedinak da gol böyle atılırı 4 günlük takımına gösterdi.

Gürhan oyuna girdi ama sadece girdi. Çünkü yoktu sahada. Ertuğrul' un sahada olmasını hemen anlayabildik. Çünkü topa basmayı ve pres yapan hatırlayan biriydi.

Hiç forvetle 2 gol atabiliyorken bu rakibe en az 5 atamamanın üzüntüsünü yaşamak lazımdı. Çünkü ilerleyen zamanlarda Süper Ligde başka Kasımpaşa' nın olmadığını hatırlayacağız.

Defansa da bir not iletmek istiyorum. Daha dikkatli olursak sizi geçebilen olamayacak. Dünkü düzen bana göre sezonun defans dizilişiydi.

Şimdi ise köşemi kişisel bir olaya ayırıyorum. Ben dün maçı izlerken kombine biletimi daha satışa çıktığı 2. gün alan birisiyim. Yani söz söyleme hakkına sahip olan biriyim. Çünkü Antalyaspor' dan para alan değil para veren biriyim. Yani futbolcuların ve teknik yönetiminin aldıkları parayı sağlayan 2000-3000 kişiden biriyim. Her maçına geldiğim ve tam 13 senedir hemen hemen her maçına gelen biriyim. Her sene de en az 1 deplasman yaparım. Bunları niye anlattım.

Bir terbiyesiz adam benim gol sevincimin içine etti. Yukarıdaki forvetsiz oynuyoruz eleştirilerini tribünden Şifo' ya bağırdığımı (tek kelime küfür etmeme rağmen) sindiremeyen maaşlı bir adam patronu sayılacak bu Antalyaspor için çalışan kişi olan bana 2. golden sonra "Golü kim attı" diye laf attı. Dön önüne dememe rağmen bu terbiyesiz ve kendini bilmez şahıs bir de küfür etmesin mi? Tabiki bu kadar sakin kalamadım ama onun seviyesine düşmeden. 2. golü atan bir takımın taraftarını deliye döndüren adamı yanında barındıran efendiliğiyle hala gündemde olan Mehmet Özdilek' e yakıştıramadım. Böyle bir adamı benim ve benim gibi her türlü eleştiriyi yapma hakkı olan Antalyasporluya hakaret etsin diye mi para veriyoruz.

Biz hancıyız sizler yolcusunuz. Sizler para aldığınız için şimdilik Antalyasporlusunuz bizler Antalyalı olduğumuzu unutmadığımız için paramızı ve emeğimizi harcadığımız için Antalyasporluyuz. Herkes haddini hukukunu ve yerini bilecek. Bu satırların sahibinin sabrını da taşırmayacak.

Hepinize mutlu günler diliyorum. Herşey Antalyaspor için...

http://www.5e5.org/haber/ sitesinden 6 Nisan 2020 Pazartesi tarihinde yazdırılmıştır.