Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tansu Duran
Tansu Duran
ŞİMDİ OKULLU OLALIM, GÖNÜLLERİ DOLDURALIM
Antalyaspor 3. hafta karşılaşmasını yapacak. Ama benim umrumda değil. Çünkü geçen senelerde olduğu gibi ilk 5 maça hiç bakmam.

8/31/2012 / 3:58:31 PM
Bu haber 3110 defa okundu


Nasıl hazırlık maçlarının skorlarını önemsemediğim gibi. Çünkü bir takım bana göre ancak 6. haftada tam hazır olabiliyor. Bu yüzden biz yine Antalyaspor’ un geleceğini konuşmaya devam edelim.

Ben yazacaklarımı açıkçası bu hafta şu iyiydi bu hafta bu kötüydü gibi klasik maç yazılarından daha çok önemsiyorum. Çünkü bu yazıyı okuyanın da günü kurtarmaktan ziyade geleceğini kurtarmayı seçeceğini adım gibi biliyorum. Bu yüzden her zaman dediğim gibi “Antalyaspor demek Antalya’ nın geleceği” demektir.

Burdan yola çıkarak geleceğimizi kazanmanın en önemli adımları küçük ve genç Antalyalılara Antalyaspor sevgisini vermektir. Bu da sadece okulları gezmek ve maçlara götürmek olmamalıdır. Çeşitlendirmeliyiz. Nasıl mı? Aşağıya bakınız:

1-   1- Daha önce anlattığım sadakat kart uygulamasının Minik ve Genç kart türlerini piyasaya sürmekle başlayabiliriz. Şimdi ne yapacak bu kart? Sinemaya, tiyatroya, operaya, baleye, sergilere, müzelere, eğlence merkezlerine (Aquapark, Minicity, Akvaryum, Lunapar vb.) indirimli giriş hatta yılda bir kere bedava giriş imkanı sağlayabilir. Bütün konser ve kendilerine hitap eden etkinliklerde inridim sağlanabilir. Bir banka kartı olarak kullanılarak harçlıkların bu karta aktarılması ve bu kartla kullanılması sağlanabilir. Aynı zamanda dolmuş otobüs tranvaylarda ulaşımda kullanılabilinir. Böylece devamlı “baba benim kartı doldur” derdinden kurtulur anne babalar. Öğrenci indirimi olan her yerde ekstra indirim sağlatabilir. Bütün etkinliklerde öncelik sağlanır. Her sezon en az 2 maça bedava girilebilinir. Bunun gibi bir çok avantaj sağlanıp kullandırılırsa var ya ben bile oğlumun yerinde olmak isterim.

 

2-   2- Şimdi örnekleri Avrupa’ da olan birebir ölçülerde bir takım posteri ama HD kalitesinde hazırlanarak bir oyuncu bir de teknik direktör olarak kafa kısımlarının geçtiği bir platform yapılabilir. Bu da 4+4+4’ ün her safhasındaki her öğrencinin okuluna gönderilerek gün boyu bütün öğrencilerin fotoğraf çektirip bir posterde yer alması sağlanabilir. Şimdi hayal edin. Oğlunuz hatta kızınız böyle bir foto çektirip takvim ya da ders programı şeklinde hazırlanan bir posterde yer alsa gurur duymaz mısınız? Bunun maliyetini de araştırdım. 500 TL ye bir platform hazırlanabiliyor. 2 tane yaptık 1000 TL. 5000 öğrenci için çekim ve baskı maliyeti de 10.000 TL ye geldi. Oldu mu 11.000 TL. 5000 eve sponsor firmanın reklamı da girdiğini düşünün. 5000 eve X firması 11.000 TL ile 20.000 kişiye ulaştı. İşte size 3-0. İlk golü firma reklam yaparak atıyor. İkinci golü resmini çekilen bir miniğin ya da gencin yüreğini kazanarak Antalyaspor atıyor. Üçüncü golü de 2025 yılında da olsa başarılı bir takımı destekleyen Antalya taraftarı atıyor.

 

3-   3 - Öyle bir müzik albümü yapılma zamanı gelmiştir ki. Bu artık temel bir ihtiyaç. Antalya’ nın önde gelen müzisyenleri, DJ’ leri, rap’çileri, Hip hop’çılarını ortak payda için buluşturmalıyız. Valla yalan yok yabancı transferi bile isterim. Hatta Antalyalı olmayan ama müthiş bir parça yapabilen bir Türk, bir de meşhur bir yabancı sanatçıyı da isterim. Misal Türk olarak Athena grubu olabilir. Diğeri de Avrupa’ yı hatta Dünyayı sallayan bir star olmalı. Böyle bir müzik albümüyle Türk ve Dünya müzik listelerine girmesek de olur ama hepimizin playlist’ inde olsa kötü mü olur. Böyle 20 yıl statta bu şarkılar çalınır durulur. Tabiki ben Dünyaca ünlü yıldız(lar)dan sadece bir Antalyaspor şarkısı istemem Antalya için yapsın yeter. Ben onunla dünyayı sallarım o da Antalya’ mın yararına olursa değmeyin keyfimize. Bunu da yapmak zor mu?

 

4- 4-  Antalyaspor’ da futbol eğitimi yapan çocuklarımıza pilot uygulama yapılarak Antalyaspor ile alakalı kırtasiye seti hediye edilebilinir. Mesela kalem setlerinden, defterlerine, kitap kaplıklarına kadar Antalyaspor malzemeleri üretilebilinir. Bunu da bu sene geçti ama en azından gelecek sene dağıtabilinir. İsteyenler de Antalyaspor Store’ dan temin edebilir. Bu da yabana atılmayacak bir fikir olarak görüyorum.

 

5-    5-  Aslında bu maddeden detaylı söz etmeyeceğim. Bu açıklanmayacak kadar sır bir proje. Bunu bir arkadaşımla yaptığımız beyin fırtınasında bulduk. Ama şu kadarını söyleyebilirim. Erkeklerin favorisi Asil, kızların ki Aslı olacak. Asil ile Aslı çocuklarımızın en yakın arkadaşı olacak. Tekrar yazıyorum. A.S.il ile A.S.lı argo tabirle çaktınız mı?

 

Şimdilik yer darlığından benden bu kadar. Bir bıraksanız Antalya’ yı kırmızı beyaza boyacağım ama şimdilik bu projeleri ben Antalyaspor yönetimi ile detaylı olarak paylaşacağım. Eğer davranışları konusunda bir aksilikle karşılaşırsam size şikayet etmekten çekinmeyeceğim. Ama beni iyi ya da kötü ikna ederlerse de bunu da aktaracağım. Bunlara ortak paydada sahip çıkıp uygulamaya geçirirlerse de bunu gururla sizinle paylaşacağım.

 

Bu haftalık benden bu kadar. Sizlere mutlu ve hoş günler diliyorum. Yine görüşmek üzere.

Tansu Duran Önceki Yazıları

      Önceki Maçımız
  Fenerbahçe   Antalyaspor
 
2-0
      Sonraki Maçımız
  Antalyaspor   Kayserispor
  - -

  : 16.04.2012 :Pazartesi
  : 19:00
  : Mardan
Yazarlarımız
  Üye Girisi
Anket» 
Antalyaspor Ligi Kaçıncı Sırada Bitirir?
Şampiyon - (72)
İkinci - (10)
Üçüncü - (9)
4. - 5. - (43)
6.- 9. - (225)
10. - 15. - (191)
Küme Düşer - (204)

                                  
 
Mail List